Приховані потаємні двері тренд останніх років. Двері монтуються на прихованих петлях в спеціальному коробі безпосередньо в стіну. До переваг таких дверей можна віднести велику кількість варіантів фінішної обробки, що дозволяє зробити їх практично невидимими, а також можливість виготовлення в нестандартних розмірах. До недоліків - необхідність монтажу короба на початковому етапі проведення ремонтних робіт. Також не слід забувати, що "прихованими" двері залишаються тільки з одного боку, з іншого вони втоплена в отворі.
Дверне полотно прихованого монтажу складається з дерев'яного каркаса по периметру, стільникового сотового наповнення (або трубчастого ДСП) і листів МДФ з двох сторін. Товщина полотна зазвичай 40 мм.
Алюмінієва коробка посилена дерев'яним брусом для жорсткості конструкції. Гумовий ущільнювач по периметру призначений для м'якого і безшумного закривання.
Приховані двері можуть мати кілька варіантів обробки:
Додатково можна замовити алюмінієву кромку з 2-х або 4-х сторін.
Приховані двері з алюмінієвою окантовкою обклеєні шпалерами
Приховані двері з чорною алюмінієвою окантовкою з фактурною штукатуркою
Дверний блок поставляється повністю зібраним і готовим для монтажу, петлі і замок врізані в коробку і полотно з заводу.
Для установки потайних дверей вимоги до підготовки отворів вище ніж для звичайних. Оскільки немає лиштви, приховати недоліки стіни при фінішній обробці буде проблематично. При створенні отвору в гіпсокартонної стіні рекомендується використовувати посилений профіль з потовщеною стінкою або стандартний з обов'язковим дерев'яним брусом всередині. Це забезпечить більш жорсткий зв'язок алюмінієвого короба з отвором і запобігне розтріскуванню штукатурки в місцях стиків в процесі експлуатації. Стіни з цегли та інших матеріалів з обох сторін повинні бути строго вертикальними, без кривизни по площині.
Обов'язково ознайомте будівельників з даною інформацією. В першу чергу необхідно забезпечити адгезію штукатурних сумішей з поверхнею алюмінію. Для цього на поверхню алюмінієвого короба наноситься «бетоноконтакт». Час між його висиханням і початком штукатурних робіт має бути мінімальним, щоб уникнути осідання на поверхню будівельного пилу. Для закладення швів застосовуються полімерцементні стартові шпаклівки, які містять армуючі мікроволокна. Якщо немає можливості використовувати таку шпаклівку, в крайньому випадку, можна додати в розчин армуюче фиброволокно для формування міцної зв'язки по всьому об'єму розчину. В результаті підвищується міцність шва і виключається ймовірність появи тріщин. Поки суміш не висохла, по всьому периметру отвору накладається і вдавлюється армована склосітка. Далі поверх наноситься ще один шар розчину. Після висихання поверхня готова для подальшої фінішної обробки.
На сьогоднішній день найдешевшими дверима приховані є моделі:
Найпопулярніші моделі приховані в цьому році:
Двері прихованого монтажу найкраще встановлювати у два етапи:
Якщо це ґрунтовані двері або як їх часто називають "під обробку", після монтажу таку модель необхідно пофарбувати, поклеїти шпалери або нанести декоративну штукатурку. Зазвичай це той самий матеріал, яким проводиться обробка стін.
Якщо полотно пофарбоване емаллю у колір стін, покрите шпоном або на його поверхню наклеєно дзеркало – подальше оздоблення не потрібне.